Projektory Toshiba

Projektory multimedialne są urządzeniami które stają się coraz bardziej popularne na świecie. Mimo że ich historia nie jest zbyt długa to bardzo ewoluowały. Obraz przez nie wyświetlany jest coraz lepszej jakości a co za tym idzie wybiera je wiele osób. Nie są to już tylko zastosowania biurowe i konferencyjne.

zdjęcie - Projektory Toshiba

Coraz więcej osób kupuje projektory multimedialne do użytku w domu. Do czego je wykorzystują ? Przede wszystkim rozrywka. Wyświetlają filmy w domowym kinie czy grają w gry na dużym ekranie. Zaletą tego rozwiązania jest to że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych urządzeń oprócz projektora. Jeśli chodzi od budowę tych urządzeń to składają się one ze źródła światła i układu optycznego, który kształtuje wiązkę światła. Wyróżniamy kilka podziałów projektorów.

Pierwszy z nich to podział ze względu na tradycyjne podłoże przedmiotu, drugi podział natomiast jest podziałem ze względu na użytkowe podłoże przedmiotu. Wyróżniamy tutaj projektory filmowe, telewizyjne i komputerowe, często nazywane rzutnikami. Porozmawiamy o tych ostatnich. Ich również jest kilka rodzai i niekiedy można nie wiedzieć jaki projektor wybrać oraz jaki będzie odpowiedni do danego typu zadania. Wyróżniamy następujące typy. Pierwszy z nich to projektory LCD. Są jednymi z najbardziej popularnych obecnie na rynku. Zasada ich działania nie jest zbyt skomplikowana. Polega na tym że światło z lampy halogenowej jest rozszczepiane przez specjalne filtry. Po rozszczepieniu każdy ze strumieni kierowany jest na panel ciekłokrystaliczny LCD.

Obrazy wytworzone przez panele są nakładane i wyświetlane przez obiektyw na ekranie. Kolejne są projektory DLP. Różnią się one w budowie od projektorów LCD. Tutaj światło pada z lampy tradycyjnej na powierzchnię chipa DMD. Powierzchnia ta jest dość zaawansowana, składa się z systemu mikroskopijnych luster. Są one kwadratami o boku 16 mikronów i odpowiada jednemu pikselowi. Mają one możliwość ruchu w zakresie 12 stopni a szybkość z jaką się poruszają daję możliwość odświeżania 60 Hz. Ich zaletą jest to że dają o wiele lepszy jakościowo obraz. Ostatnie są projektory LED. Odróżnia je to że zamiast jednego źródła światła mają ich aż trzy, są nimi diody LED. Następnie światło, w zależności od wersji projektora trafia na panel ciekłokrystaliczny albo na chip DMD.

Oczywiście projektory jak każde urządzenia mają swoje wady i zalety. Wadą projektorów LCD jest mały kontrast i wypełnienie obrazu na poziomie 70%. Ich zaletą jest brak efektu tęczy. Projektory DLP natomiast mają bardzo małe wymiary, dają wysoki kontrast a obraz jest wygładzony. Ich wada to występowanie efektu tęczy. Projektory LED dominują w tej branży. Pobierają mało prądu, są małych rozmiarów oraz są bardzo trwałe. Wady to niska jasność obrazu, co powoduje że pomieszczenie w którym odbywa się prezentacja musi być zaciemnione, ponieważ przy dużym nasłonecznieniu nie będzie widać obrazu. Przejdźmy do producentów, jest ich wielu i oferują różnorodne produkty. Jednym z nich jest firma Toshiba.

Firma ta produkuje zarówno projektory, telewizory jak i urządzenia zasilające czy dyski twarde. Posiada bardzo duże doświadczenie w branży i stawia przede wszystkim na jakość wykonania. Jest tak dlatego że działa od 1939 roku. Porozmawiajmy więc o jej projektorach. Ma on w swojej ofercie kilka bardzo ciekawych modeli w przyzwoitej cenie. Jednym z nich jest TOSHIBA XL2550U. Jego jasność jest na poziomie 4000, a kontrast 600:1. Jest jeszcze bardzo wiele modeli bardzo dobrze wykonanych, charakteryzujących się wysoką jakością i trwałością. Jednak jak każde urządzenia tak i projektory potrzebują serwisu i napraw. Lampy mają określoną żywotność i po tym czasie może zaistnieć konieczność wymiany na nową. Nie należy zapomnieć również o wypadkach i uszkodzeniach związanych z użytkowaniem w niewłaściwy sposób. Czy upadek czy zlanie, spięcie w sieci elektrycznej. Wszytko może skończyć się koniecznością naprawy a co za tym idzie wizyty w serwisie.

Naprawa projektorów Toshiba może wiązać się wymianą lampy, naprawą zasilacza, płyty głównej czy innych podzespołów. Wykonujemy również wszelkie konserwacje i przeglądy okresowe. Wszystko po to by służyły one jak najdłużej i jak najbardziej bezawaryjnie. Jak wiadomo nie jest to nic łatwego, projektor to bardzo rozbudowane urządzenie, zawiera wiele delikatnych części. Przy pracy z nim konieczna jest bardzo duża precyzja i cierpliwość. Nie można robić niczego w pośpiechu, ponieważ błąd może skutkować uszkodzeniami. Dlatego konieczny jest czas. Staramy się aby wszystko było wykonywane stosunkowo szybo ale nie w pośpiechu, powodującym wady. Pracujemy jako serwis projektorów Toshiba i znamy się na tym. Działamy na rynku od kilku lat, nasi pracownicy posiadają bardzo rozległe doświadczenie i praktykę w tym co robią. Projektory do naprawy można dostarczać osobiście lub też pocztą czy kurierem. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego i na naszą stronę internetową. Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. Nasi pracownicy służą pomocą i życzliwością.

Digiservice. Profesjonalny serwis i naprawa projektorów Toshiba. Kompleksowe czyszczenie, naprawa i wymiana modułów, regulacja projektorów.

Serwis projektora Toshiba realizujemy głównie dla firm.

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą utrzymania technicznego obiektów oraz serwisu multimedialnego oraz oświetleniowego.

Oferujemy naprawę profesjonalnych projektorów Toshiba dla firm.

Serwis Audio Video Light

Serwis Audio Video Light Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Do swojej pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem... »

Serwis multimedialny

Serwis multimedialny Serwis multimedialny profesjonalnych urządzeń audio-video to największy dział naszej firmy. Zatrudniając najlepszych specjalistów... »

Serwis oświetleniowy

Serwis oświetleniowy Serwis oświetleniowy to najlepsi specjaliści w branży, wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy. »

Kolejne artykuły

Projektory i wymiana lamp
Projektor, nazywany także rzutnikiem projekcyjnym lub po prostu rzutnikiem to urządzenie optyczne, które służy do wyświetlania na specjalnym ekranie projekcyjnym (lub innej, odpowiednio przygotowanej płaszczyźnie) nieruchomych bądź...
Projektory Barco, technologia której można zaufać.
Projektory są nieodzownym elementem biznesu. Używamy ich już praktycznie na każdym kroku. Czy to w szkołach, firmach korporacjach. Do wyświetlania prezentacji, bilansów czy strategi biznesowych. Możemy dzięki nim wyświetlić wszystko,...
Cichy bohater świata
Używasz ich na co dzień, zerkasz setki razy w ich kierunku. Dzięki nim masz okno na świat i wiesz co się na nim dzieję. Dzięki nim widzisz tak wiele a tak naprawdę nie wiesz o nich nic. Zastanawialiście się nad tym kiedyś ? Co tak naprawdę kryje...
Zadbaj o zdrowie swojego projektora
Projektory multimedialne są urządzeniami bardzo popularnymi w naszych czasach. Spotykamy je w szkołach, bankach, urzędach, firmach. Jednym słowem wszędzie tam gdzie odbywają się spotkania, narady, czy kampanie marketingowe. Służą nam one...
Zastosowanie Facility Management
Posiadanie własnej firmy nie wymaga skończenia kilku kierunków studiów na najlepszych uczelniach. Firmę może założyć każdy, nawet osoba bez wykształcenia. Jednak aby firma była prowadzona dojrzale i przynosiła zyski a nie straty, to...

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.