Projektory BenQ - ich typy oraz naprawa

Projektory znajdują coraz to więcej zastosowań w wielu dziedzinach. Niegdyś kojarzone z prezentacjami wyświetlanymi na spotkaniach biurowych lub w szkole dzisiaj spotykane są w wielu domach i nie tylko. Pozwalają one na szybkie rzutowanie obrazu na większej powierzchni, często nawet bez konieczności posiadania specjalnie przeznaczonego do tego ekranu.

zdjęcie - Projektory BenQ - ich typy oraz naprawa

Nadają się świetnie na wyświetlanie prezentacji, zdjęć lub filmów dla większego grona odbiorców. Nasuwa się pytanie: jaki projektor wybrać? Oczywistym wyborem są projektory BenQ.

BenQ to znana firma oferująca szeroką gammę rodzajów projektorów – od tych klasycznych, przez projektory przenośne i edukacyjne, kończąc na projektorach kina domowego. Projektory klasyczne, każdemu pewnie znane, są niezwykle użyteczne podczas prezentowania informacji określonej grupie odbiorców. Dzięki temu w sposób szybki możemy odtworzyć wszystkim krótkie wideo wprowadzające do nowego projektu lub przejrzeć i wspólnie przeanalizować prezentacje programu PowerPoint. Najczęściej spotykane są na spotkaniach biznesowych większych firm lub w szkołach. Ciekawą opcją są też projektory przenośne oferowane przez firmę BenQ.

Są one całkiem nowym rozwiązaniem, wychodzącym naprzeciw ogólnie postępującej digitalizacji życia codziennego. Fakt, że każdy z nas posiada smartfon, nikogo już nie dziwi, w związku z czym powstał pomysł projektora przenośnego. Projektory BenQ w mobilnej wersji łączą się bezprzewodowo przez WiFi lub Bluetooth. Niektóre modele posiadają również wbudowaną funkcje pełnienia roli głośnika bezprzewodowego, dzięki czemu zbędne jest dodatkowe nagłośnienie do wyświetlanej zawartości. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż możemy zabrać ze sobą rozrywkę w dowolne miejsce w dowolnym czasie i cieszyć się filmem ze znajomymi niezależnie od miejsca pobytu. Kolejnymi oferowanymi przez firmę BenQ projektorami są te przeznaczone do pełnienia funkcji kina domowego.

Korzystające z technologii CinematicColor projektory kina domowego ukazują bogatą głębię i gammę kolorów, dodając życia i realizmu oglądanemu filmowi. Projektory BenQ z funkcją kina domowego nadają się świetnie do naszego pokoju, sypialni lub innego pomieszczenia i gwarantują pełne wrażeń wieczory z naszymi ulubionymi filmami. Dzięki nim nie musimy wychodzić z domu, aby obejrzeć fascynujące kino akcji lub mrożący krew w żyłach horror – możemy go odtworzyć w naszym domu w salonie. To wszystko znajdziemy w atrakcyjnych cenach w ofercie firmy BenQ. Warto tutaj też dodać, że firma ta specjalizuje się nie tylko w dziedzinie projektorów. Wśród ostatnich nowości odnaleźć możemy najnowszy monitor o przekątnej 27 cali oraz rozdzielczości 2K QHD.

Monitor idealnie nada się do oglądania filmów, gdyż dodatkowo posiada wbudowane głośniki multimedialne i bogatą paletę dostępnych kolorów. Do innych najnowszych urządzeń należy też projektor TH585 – projektor w jakości 1080p przeznaczony do gier i domowej rozrywki. Pochwalić się on może niewielkim jak na projektor opóźnieniem (16 ms), co z powodzeniem pozwala na grę na dużym lub wielkim ekranie wyświetlanym przez projektor. Posiada on również wbudowany, 10-watowy głośnik. Sporym atutem jest również jego 95-procentowe pokrycie kolorów kinowych, dzięki czemu zaskoczy nas pełnia i głębia kolorów wyświetlanego obrazu. Jak więc widzimy firma BenQ oferuje szeroki wybór projektorów, stale aktualizując swoją ofertę o coraz to lepsze nowości. Jak jednak wiemy – są to jedynie urządzenia, które niekiedy mają prawo odmówić posłuszeństwa. W takim wypadku należy oddać je na serwis projektorów BenQ. Nasza firma oferuje tego typu usługi.

Okresowa konserwacja, wymiana lampy, naprawa chipu czy płyty głównej są jednymi z najczęstszych zleceń. Co prawda, w większości wypadków usterki są niegroźne, gdyż projektory są zaprojektowane tak, aby służyły nam, jak najdłużej, jednak w wyniku przepięcia, czy niewłaściwej eksploatacji urządzenia może dojść do problemów. Naprawa projektorów BenQ jest naszym głównym zajęciem i celem. Oferujemy przyjazny kontakt z klientem i możliwie jak najszybsze usunięcie usterki. Co oczywiste cena usługi może się różnić w zależności od wymagań, w celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do kontaktu z nami.

Gwarantujemy profesjonalną diagnozę, konsultację i rozwiązanie problemu. Warto zaznaczyć, że opłaca się raz na jakiś czas przeprowadzić konwersacje i diagnozę ewentualnych usterek w projektorze – dzięki temu znacznie przedłużymy jego żywotności i zadbamy o stale wysoce wydajną pracę urządzenia. Do konserwacji możemy zaliczyć np. czyszczenie z pyłu i kurzu, który chcąc nie chcąc zbiera się w wiatrakach chłodzących nasze urządzenie, a jak wiemy ich niewystarczająca praca może doprowadzić do przegrzania projektora i – w najgorszym wypadku – przepalenia się obwodów elektrycznych. Warto zatem od czasu do czasu odwiedzić nasz serwis projektorów BenQ, a my zadbamy o czystość i prawidłowe działanie twojego projektora. Równie ważna, co czyszczenie urządzenia, jest również okresowa wymiana jego lampy. Najczęściej projektor wyświetla odpowiednie powiadomienia i aktualny stan lampy, dlatego na szczęście wiemy, kiedy należy ją wymienić.

 

Digiservice. Profesjonalny serwis i naprawa projektorów BenQ. Kompleksowe czyszczenie, naprawa i wymiana modułów, regulacja projektorów.

Serwis projektora BenQ realizujemy głównie dla firm.

 Foto:

Jakob Dalbjörn

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą utrzymania technicznego obiektów oraz serwisu multimedialnego oraz oświetleniowego.

Oferujemy naprawę profesjonalnych projektorów BenQ dla firm.

 

Serwis Audio Video Light

Serwis Audio Video Light Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Do swojej pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem... »

Serwis multimedialny

Serwis multimedialny Serwis multimedialny profesjonalnych urządzeń audio-video to największy dział naszej firmy. Zatrudniając najlepszych specjalistów... »

Serwis oświetleniowy

Serwis oświetleniowy Serwis oświetleniowy to najlepsi specjaliści w branży, wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy. »

Kolejne artykuły

Technologia wyświetlania w projektorach
Technologie projekcyjne walcząc o jak najlepszą pozycję na rynku, są ciągle doskonalone i poddawane różnego rodzaju unowocześnieniom. Producenci projektorów dokładając więc wszelkich starań, aby ich urządzenia w znacznym stopniu...
Projektor 4k - czym jest i co warto mieć na uwadze przy jego wyborze?
Projektory to urządzenia które coraz częściej pojawiają się w domach, coraz częściej zastępując klasyczne telewizory. Poza domowym zaciszem swoje zastosowanie znajdują również na różnego rodzaju konferencjach czy szkoleniach.
Ekran projekcyjny - jak wybrać, by spełniał nasze oczekiwania?
Obecny rynek oferuje mnogość rozwiązań, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie, przekazywanie danych i organizację pracy. Jedną z takich kwestii jest możliwość wyświetlania prezentacji, tekstów, grafik czy innych materiałów...
Projektory długoogniskowe - gdzie i w jakich sytuacjach znajdą zastosowanie?
Wiele przedsiębiorstw, które dysponują własnymi pomieszczeniami konferencyjnymi, centrami szkoleniowymi lub salami dydaktycznymi, decyduje się na zakup projektorów na użytek firmowy.
Co to są projektory krótkoogniskowe?
Wyposażenie sal szkoleniowych w audiowizualne urządzenia ma bardzo duże znaczenie dla jakości prowadzonych w nich prezentacji. Tylko jaki projektor do prezentacji sprawdzi się najlepiej?

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.