Technologia wyświetlania w projektorach

Technologie projekcyjne walcząc o jak najlepszą pozycję na rynku, są ciągle doskonalone i poddawane różnego rodzaju unowocześnieniom. Producenci projektorów dokładając więc wszelkich starań, aby ich urządzenia w znacznym stopniu wyprzedzały konkurencję.

zdjęcie - Technologia wyświetlania w projektorach

To ma bardzo pozytywne skutki dla konsumentów, bowiem mają oni możliwość wyboru produktów najwyższej jakości, bardzo sprawnie działających i coraz bardziej nowoczesnych.

Obecnie największą popularnością cieszą się projektory kinowe wykorzystujące technologię wyświetlania obrazu DPL oraz 3LCD. Zarówno jedna jak i druga technologia ma mnóstwo zalet, jednak jak wszystko inne na świecie oczywiście też nie jest pozbawiona mniejszych czy większych mankamentów.

Jeśli chodzi o projektory z technologią wyświetlania DPL, to za największe atuty tego rodzaju urządzeń można uznać:

  • wysoki kontrast i głębokie czernie, dzięki czemu przedstawiany obraz jest bardzo realistyczny,
  • wysoką jakość kolorów, która co ważne charakteryzuje się bardzo dużą stabilnością,
  • niski pobór energii,
  • możliwość zastosowania różnego rodzaju światła (np, laserowego czy LEDowego),
  • korzystna cena w stosunku do jakości i prezentowane przez urządzenie możliwości,
  • zamknięty tor optyczny lampa-obiektyw - ta cecha sprawia, że nie ma konieczności kłopotliwej wymiany filtra przecwikurzowego.

Przegląd, ekspertyza, Naprawa projektorów Toshiba. Serwis pogwarancyjny

Bez wątpienia projektory z zastosowaną technologią DPL są urządzeniami o ciekawych możliwościach, które na rynku znaleźć można w dość korzystnej cenie. Jakie jednak zalety ma konkurencja, czyli projektory w których zastosowano technologię 3LCD?

W tym przypadku bez wątpienia za największe atuty można uznać:

  • jednakową wartość światła barwnego oraz kolorowego,
  • niskie zużycie energii elektrycznej,
  • technologia 3LDC jest jedną z tych najbardziej przyjaznych dla wzroku (wszystko dzięki ciągłemu wyświetlaniu kolorów, co przyczynia się do braku występowania tak zwanego efektu migania),
  • obrazy wyświetlane przez projektory z technologią wyświetlania 3LCD są nawet trzykrotnie jaśniejsze niż te korzystające z technologii DPL.

Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie. Naprawa ekranów LED, serwis, konserwacja. Zapraszamy.

Co ważne, technologia DPL stosowana jest przede wszystkim w projektorach przeznaczonych do użytku domowego, natomiast 3LCD ze względu na swoje możliwości idealnie sprawdzi się zarówno w urządzeniach domowych, jak i tych przeznaczonych do profesjonalnego zastosowania. Obraz prezentowany przez projektory wykorzystujące technologię 3LDC jest stabilny w każdej sytuacji. Dla tych niezbyt wymagających do domowego użytku wystarczy projektor z technologią wyświetlania DPL.

marianne stok

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą utrzymania technicznego obiektów oraz serwisu multimedialnego oraz oświetleniowego.

Tarcza antywirusowa

Tarcza antywirusowa Wiemy, jak chronić Twój biznes przed skutkami pandemii. Oferujemy profesjonalne urzadzenia do zamgławiania, pomiaru temperatury oraz usługi ozonowania i dezynfekcji ... »

Serwis Audio Video Light

Serwis Audio Video Light Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Do swojej pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem... »

Serwis multimedialny

Serwis multimedialny Serwis multimedialny profesjonalnych urządzeń audio-video to największy dział naszej firmy. Zatrudniając najlepszych specjalistów... »

Serwis oświetleniowy

Serwis oświetleniowy Serwis oświetleniowy to najlepsi specjaliści w branży, wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy. »

Kolejne artykuły

Projektor 4k - czym jest i co warto mieć na uwadze przy jego wyborze?
Projektory to urządzenia które coraz częściej pojawiają się w domach, coraz częściej zastępując klasyczne telewizory. Poza domowym zaciszem swoje zastosowanie znajdują również na różnego rodzaju konferencjach czy szkoleniach.
Ekran projekcyjny - jak wybrać, by spełniał nasze oczekiwania?
Obecny rynek oferuje mnogość rozwiązań, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie, przekazywanie danych i organizację pracy. Jedną z takich kwestii jest możliwość wyświetlania prezentacji, tekstów, grafik czy innych materiałów...
Projektory długoogniskowe - gdzie i w jakich sytuacjach znajdą zastosowanie?
Wiele przedsiębiorstw, które dysponują własnymi pomieszczeniami konferencyjnymi, centrami szkoleniowymi lub salami dydaktycznymi, decyduje się na zakup projektorów na użytek firmowy.
Co to są projektory krótkoogniskowe?
Wyposażenie sal szkoleniowych w audiowizualne urządzenia ma bardzo duże znaczenie dla jakości prowadzonych w nich prezentacji. Tylko jaki projektor do prezentacji sprawdzi się najlepiej?
Jakie są zalety i wady projektora multimedialnego?
Projektor to urządzenie, o którym w zasadzie marzy naprawdę coraz więcej osób. Czy jednak rzeczywiście warto inwestować w taki projektor przenośny do domu zamiast dobrej jakości telewizora? Jak dokładniej prezentują się zalety i...

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.