Projektor przenośny – dla kogo?

Projektor to obecnie naprawdę często stosowany sprzęt - tym bardziej zaś projektor przenośny. Stosowany jest on w szkole, na uczelni, w domu, podczas konferencji, spotkań biznesowych.

zdjęcie - Projektor przenośny – dla kogo?

W zasadzie to każdemu opłaca się zainwestować w projektor. Pytanie jednak pozostaje, jak go wybrać? Na co zwrócić baczną uwagę?

Projektor przenośny - najważniejsze informacje

Zanim jeszcze przejdziemy do konkretnych parametrów opisujących, jaki rzutnik wybrać, warto podkreślić, że zasadniczo istnieją różne projektory pod kątem sposobu generowania obrazu. Jak dokładniej się one przedstawiają?

1) wyświetlacz LCD - najpopularniejsze rozwiązanie

W chwili obecnej najbardziej popularnym rozwiązaniem jest projektor LCD. Generalnie działa on tak, że światło z lampy przechodzi przez jedną albo trzy matryce ciekłokrystaliczne Warto tutaj szczególnie rozważyć nieco lepsze modele z trzech matryc posilikonowych - 3LCD. Taka matryca LCD charakteryzuje się tym, że generuje wysokiej klasy obraz, ma bardzo dobrą głębię koloru oraz ostry i jasny obraz. Warto jednak podkreślić, że obecnie istnieją także jeszcze lepsze rozwiązania technologiczne.

2) projektory DLP

Tutaj mamy do czynienia z bardzo silną lampą. zaś obraz przekształcany jest przez swoisty mikroprocesor. Generalnie te projektory przenośne charakteryzują się tym, że obraz przetwarzany jest dzięki wielu mikroskopijnym lustrom. Takie projektory zasadniczo są bardzo małe i lekkie oraz charakteryzują się dobrym odwzorowaniem czerni. Co więcej - jest to dobry kontrast oraz stonowane kolory.

Przegląd, ekspertyza, Naprawa projektorów Toshiba. Serwis pogwarancyjny

3) projektory LCOS

Tu jest oryginalne połączenie matrycy z lustrami. Takie projektory przenośne charakteryzuje już bardzo wysoka jakość obrazu, płynny obraz, wysoki kontrast, doskonała głębia koloru. Takie projektory uznawane są za jedne z najlepszych, niemniej jednak ich cena nie jest niska.

Istnieją jeszcze projektory Light Wave oraz CRT, jednak one przeznaczone są raczej do zaciemnionych pomieszczeń i charakteryzują się niższą popularnością.

Naprawy, uruchomienie, przeglądy, serwis telebimów. Sprawdź co oferujemy

Pozostałe parametry

O jakich jeszcze sprawach warto powiedzieć? Otóż decydując, jaki rzutnik wybrać, trzeba także zwrócić uwagę na rozdzielczość obrazu - im jest ona większa, tym lepiej. Warto także zwrócić uwagę na format - 4:3 ma najczęściej zastosowanie biznesowe, inne formaty lepiej się nadają do kin domowych. Zawsze również warto zorientować się, jakie dany projektor posiada złącza i czy na pewno dany zestaw nam wystarczy.

Parametrem, który jest również bardzo istotny, jest żywotność lampy. Standardowo zwykłej jakości projektory mają żywotność równą mniej więcej 2000 godzin pracy w trybie normalnym. Na rynku jednak dzisiaj znajdziemy także modele sięgające nawet 4000 godzin! Trzeba także jeszcze rozważyć fakt, czy wolimy głośniki stereo czy też mono.

Podsumowując zaś - jako firma naprawiająca oraz serwisująca projektory z chęcią doradzimy Państwu w wyborze najbardziej odpowiedniego sprzętu oraz w odpowiednim przygotowaniu go do pracy.

Product School

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą utrzymania technicznego obiektów oraz serwisu multimedialnego oraz oświetleniowego.

Tarcza antywirusowa

Tarcza antywirusowa Wiemy, jak chronić Twój biznes przed skutkami pandemii. Oferujemy profesjonalne urzadzenia do zamgławiania, pomiaru temperatury oraz usługi ozonowania i dezynfekcji ... »

Serwis Audio Video Light

Serwis Audio Video Light Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Do swojej pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem... »

Serwis multimedialny

Serwis multimedialny Serwis multimedialny profesjonalnych urządzeń audio-video to największy dział naszej firmy. Zatrudniając najlepszych specjalistów... »

Serwis oświetleniowy

Serwis oświetleniowy Serwis oświetleniowy to najlepsi specjaliści w branży, wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy. »

Kolejne artykuły

Projektor 4k - czym jest i co warto mieć na uwadze przy jego wyborze?
Projektory to urządzenia które coraz częściej pojawiają się w domach, coraz częściej zastępując klasyczne telewizory. Poza domowym zaciszem swoje zastosowanie znajdują również na różnego rodzaju konferencjach czy szkoleniach.
Ekran projekcyjny - jak wybrać, by spełniał nasze oczekiwania?
Obecny rynek oferuje mnogość rozwiązań, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie, przekazywanie danych i organizację pracy. Jedną z takich kwestii jest możliwość wyświetlania prezentacji, tekstów, grafik czy innych materiałów...
Projektory długoogniskowe - gdzie i w jakich sytuacjach znajdą zastosowanie?
Wiele przedsiębiorstw, które dysponują własnymi pomieszczeniami konferencyjnymi, centrami szkoleniowymi lub salami dydaktycznymi, decyduje się na zakup projektorów na użytek firmowy.
Co to są projektory krótkoogniskowe?
Wyposażenie sal szkoleniowych w audiowizualne urządzenia ma bardzo duże znaczenie dla jakości prowadzonych w nich prezentacji. Tylko jaki projektor do prezentacji sprawdzi się najlepiej?
Jakie są zalety i wady projektora multimedialnego?
Projektor to urządzenie, o którym w zasadzie marzy naprawdę coraz więcej osób. Czy jednak rzeczywiście warto inwestować w taki projektor przenośny do domu zamiast dobrej jakości telewizora? Jak dokładniej prezentują się zalety i...

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.