Co to są projektory krótkoogniskowe?

Wyposażenie sal szkoleniowych w audiowizualne urządzenia ma bardzo duże znaczenie dla jakości prowadzonych w nich prezentacji. Tylko jaki projektor do prezentacji sprawdzi się najlepiej?

zdjęcie - Co to są projektory krótkoogniskowe?

Bardzo często wybór pada na projektor krótkoogniskowy, czyli urządzenie pozwalająca na prowadzenie prezentacji w każdej sytuacji. W tym przypadku nie ma możliwości zasłonięcia obrazu przez osoby przebywające przy tablicy czy ekranie, co bez wątpienia ma bardzo duży wpływ na czytelność prowadzonej prezentacji. W przypadku innego typu projektorów zasłanianie światła padającego na ekran wbrew pozorom jest naprawdę dużym problemem.

W związku z tym osoba prowadząca prezentacje musi się bardzo mocno kontrolować w czasie przemieszczania się, przez co czasem może być nie do końca w stanie skupiona właściwie na prowadzonej przez siebie prezentacji. W przypadku projektora krótkoogniskowego taki problem nie występuje, ze względu na to, że światło wyświetlane jest z góry na dół zaraz przy ekranie lub tablicy interaktywnej lub po prostu przy ścianie.

Naprawa, czyszczenie i serwis projektora NEC. Zindywidualizowana analiza każdego zlecenia.

Nie bez przyczyny projektory krótkoogniskowe cieszą się tak dużą popularnością. Niewątpliwie największą ich zaletą jest możliwość bardzo swobodnego i szerokiego zastosowania, co na różnego rodzaju salach konferencyjnych i wykładowych ma bardzo duże znaczenie. Ponadto tego typu projektory doskonale sprawdzą się także w salach o stosunkowo niewielkich powierzchniach, do których wybór właściwego urządzenia nie jest prosty. Takie projektory dzięki swojej dość dużej swobodzie uzyskiwania odpowiednio wielkiego obrazu będą doskonale współpracowały z różnego rodzaju tablicami interaktywnymi. Projektory krótkoogniskowe w zdecydowanej większości przypadków dostosowane są do montowania ich na specjalnych uchwytach przeznaczonych do tablicy interaktywnej i projektora.

Przegląd, ekspertyza, Naprawa projektorów Toshiba. Serwis pogwarancyjny

Tego rodzaju uchwyty nazywane są po prostu mobilnymi podstawami. Oczywiście nie jest to jedyny sposób montażu tego rodzaju urządzeń. Takie projektory można również montować na specjalnych uchwytach ściennych lub sufitowych - w tym przypadku należy jednak pamiętać o tym, że urządzenie koniecznie musi zostać umieszczone w odpowiedniej odległości od tablicy,. W przypadku łączenie projektora z ekranem projekcyjnym wystarczy urządzenie umieścić na stoliku czy biurku (pamiętając oczywiście o zachowaniu odpowiedniej odległości urządzenia od ekranu).

W przypadku projektora krótkoogniskowego bardzo ważne jest, by obraz wyświetlany był na idealnie gładkiej powierzchni, bowiem wszystkie nierówności na ekranie wyświetlane są w znacznie większym zdeformowaniu.

Foto:

Maria Teneva

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą utrzymania technicznego obiektów oraz serwisu multimedialnego oraz oświetleniowego.

Tarcza antywirusowa

Tarcza antywirusowa Wiemy, jak chronić Twój biznes przed skutkami pandemii. Oferujemy profesjonalne urzadzenia do zamgławiania, pomiaru temperatury oraz usługi ozonowania i dezynfekcji ... »

Serwis Audio Video Light

Serwis Audio Video Light Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Do swojej pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem... »

Serwis multimedialny

Serwis multimedialny Serwis multimedialny profesjonalnych urządzeń audio-video to największy dział naszej firmy. Zatrudniając najlepszych specjalistów... »

Serwis oświetleniowy

Serwis oświetleniowy Serwis oświetleniowy to najlepsi specjaliści w branży, wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy. »

Kolejne artykuły

Jakie są zalety i wady projektora multimedialnego?
Projektor to urządzenie, o którym w zasadzie marzy naprawdę coraz więcej osób. Czy jednak rzeczywiście warto inwestować w taki projektor przenośny do domu zamiast dobrej jakości telewizora? Jak dokładniej prezentują się zalety i...
Jaki to jest ekran sufitowy do projektora
Dzisiaj coraz częściej reklamowane są zalety ekranu projektowego sufitowego. Co to jednak w zasadzie jest za rodzaj ekranu? Na co jeszcze inne powinniśmy spojrzeć analizując, który ekran projektowy będzie w zasadzie najlepszy? O tym...
Systemy wystawiennicze – multimedia
Multimedia dzisiaj pełną parą wchodzą do różnego rodzaju firm. Dzisiaj w zasadzie to naprawdę trudno jest sobie wyobrazić funkcjonującą firmę na rynku, która nie korzystałaby z pewnego rodzaju rozwiązań technologicznych. Jak...
Podstawowe matryce LCD
Od pewnego czasu matryce LCD zdominowały rynek elektroniczny. Po latach świetności plazm tego typu ekrany, oprócz OLEDów są najbardziej popularne. Matryce LCD są istotnym elmentem, bowiem od ich rodzaju zależy kontrast, czerń...
Jak dobrać jasność projektora do warunków?
Jak wybrać projektor i jaka jasność projektora będzie najbardziej optymalna? Projektor przenośny to urządzenie na rynku dostępne już od bardzo wielu lat. Poszczególne urządzenia jednak dość znacząco się pomiędzy sobą różnią, przede...

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.