Projektory długoogniskowe - gdzie i w jakich sytuacjach znajdą zastosowanie?

Wiele przedsiębiorstw, które dysponują własnymi pomieszczeniami konferencyjnymi, centrami szkoleniowymi lub salami dydaktycznymi, decyduje się na zakup projektorów na użytek firmowy.

zdjęcie - Projektory długoogniskowe - gdzie i w jakich sytuacjach znajdą zastosowanie?

Również osoby, które poszukują alternatywy dla telewizora, coraz częściej wybierają połączenie rzutnika i laptopa lub innego urządzenia mobilnego. Jednak przy wyborze tegoż sprzętu często pojawia się pytanie: czy lepiej sprawdzi się projektor długoognioskowy czy krótkoogniskowy? Na czym polegają różnice oraz kiedy lepiej sprawdzi się projektor długoogniskowy - o tym w poniższym tekście.

Naprawa, czyszczenie i serwis projektora NEC. Zindywidualizowana analiza każdego zlecenia.

Projektory długoogniskowe a krótkoogniskowe - podstawowe różnice.

Co to znaczy, że dany projektor jest długoogniskowy, a inny to już projektor krótkoogniskowy? W dużym skrócie: oznacza to, że jeden przeznaczony jest do pracy w dalszej odległości z ekranem projekcyjnym, a drugi nie potrzebuje tak dużo miejsca. Kluczowa zatem przy wyborze projektora okaże się przestrzeń, którą dysponujemy w pomieszczeniu przeznaczonym do wyświetlania projekcji. Jeżeli pokój jest mało przestronny, niewielki, a każdy centymetr przestrzeni ma znaczenie, wtedy lepiej zdecydować się na projektor krótkoogniskowy. Długoogniskowy odpowiednik bowiem jest zazwyczaj nieco większy gabarytowo i potrzebuje co najmniej 1, 5 metra odstępu między nim a ścianą, ekranem czy inną białą powierzchnią. W zamian otrzymujemy wyrazistszy, ostrzejszy obraz, zazwyczaj dłuższą żywotność oraz z reguły niższą cenę w porównaniu do krótkoogniskowych odpowiedników.

Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie. Naprawa ekranów LED, serwis, konserwacja. Zapraszamy.

Kiedy lepszy okaże się projektor długoogniskowy?

Projektory długoogniskowe, jak już wcześniej wspomnieliśmy, potrzebują co najmniej 1, 5 metra odległości między urządzeniem a płaszczyzną projekcyjną. Chociaż na pierwszy rzut oka dla wielu osób może być to wada, istnieje jednak szereg sytuacji, kiedy takie rozwiązanie okaże się naprawdę użyteczne. Mimo że projektory długoogniskowe nie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, to doskonale ujawnią swój potencjał w większej przestrzeni. Sale kinowe, profesjonalne centra konferencyjne, a nawet kościoły czy sale balowe dysponują całkiem dużym metrażem, do którego przeznaczony jest właśnie projektor długoogniskowy. Dzięki niemu litery w tekście nie będą się zlewać, zdjęcia nie będą się rozmywać, a obraz video będzie płynny i wyrazisty. Samo użytkowanie projektora długoogniskowego jest proste i komfortowe - większe gabaryty pozwoliły ukryć z reguły lepsze podzespoły, a sam proces chłodzenia jest o wiele cichszy i wydajniejszy, niż w przypadku ich mikroodpowiendików.

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą utrzymania technicznego obiektów oraz serwisu multimedialnego oraz oświetleniowego.

Tarcza antywirusowa

Tarcza antywirusowa Wiemy, jak chronić Twój biznes przed skutkami pandemii. Oferujemy profesjonalne urzadzenia do zamgławiania, pomiaru temperatury oraz usługi ozonowania i dezynfekcji ... »

Serwis Audio Video Light

Serwis Audio Video Light Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Do swojej pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem... »

Serwis multimedialny

Serwis multimedialny Serwis multimedialny profesjonalnych urządzeń audio-video to największy dział naszej firmy. Zatrudniając najlepszych specjalistów... »

Serwis oświetleniowy

Serwis oświetleniowy Serwis oświetleniowy to najlepsi specjaliści w branży, wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy. »

Kolejne artykuły

Co to są projektory krótkoogniskowe?
Wyposażenie sal szkoleniowych w audiowizualne urządzenia ma bardzo duże znaczenie dla jakości prowadzonych w nich prezentacji. Tylko jaki projektor do prezentacji sprawdzi się najlepiej?
Jakie są zalety i wady projektora multimedialnego?
Projektor to urządzenie, o którym w zasadzie marzy naprawdę coraz więcej osób. Czy jednak rzeczywiście warto inwestować w taki projektor przenośny do domu zamiast dobrej jakości telewizora? Jak dokładniej prezentują się zalety i...
Jaki to jest ekran sufitowy do projektora
Dzisiaj coraz częściej reklamowane są zalety ekranu projektowego sufitowego. Co to jednak w zasadzie jest za rodzaj ekranu? Na co jeszcze inne powinniśmy spojrzeć analizując, który ekran projektowy będzie w zasadzie najlepszy? O tym...
Systemy wystawiennicze – multimedia
Multimedia dzisiaj pełną parą wchodzą do różnego rodzaju firm. Dzisiaj w zasadzie to naprawdę trudno jest sobie wyobrazić funkcjonującą firmę na rynku, która nie korzystałaby z pewnego rodzaju rozwiązań technologicznych. Jak...
Podstawowe matryce LCD
Od pewnego czasu matryce LCD zdominowały rynek elektroniczny. Po latach świetności plazm tego typu ekrany, oprócz OLEDów są najbardziej popularne. Matryce LCD są istotnym elmentem, bowiem od ich rodzaju zależy kontrast, czerń...

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.