Projektor 4k - czym jest i co warto mieć na uwadze przy jego wyborze?

Projektory to urządzenia które coraz częściej pojawiają się w domach, coraz częściej zastępując klasyczne telewizory. Poza domowym zaciszem swoje zastosowanie znajdują również na różnego rodzaju konferencjach czy szkoleniach.

zdjęcie - Projektor 4k - czym jest i co warto mieć na uwadze przy jego wyborze?

Na rynku dostępne są zarówno tanie modele, jak i te nieco droższe oferujące znacznie więcej możliwości - tu prym wiedzie przede wszystkim projektor 4k.


Projektor 4k, często nazywany jest również projektorem kinowym. Jest to urządzenie niezwykle wysokiej jakości, prezentujące obraz znacznie lepszy, niż ten znany z projektorów oferujących obraz Full HD. To oczywiście bardzo mocno przekłada się na jakość prezentowanego obrazu. Śmiało można stwierdzić, że projektory 4k to projektory profesjonale, w których obraz jest większy i bardziej szczegółowy, przez co jest bez wątpienia znacznie przyjemniejszy w odbiorze.

Serwis projektora Panasonic. Naprawa i wymiana modułów elektronicznych. Serwis pogwarancyjny


Dlaczego warto sięgnąć po projektor laserowy 4k, a nie jakikolwiek inny, dostępny na rynku? Takie projektory warto mieć przede wszystkim ze względu na:

  • doskonałą jakość wyświetlanego obrazu, która nie jest oferowana przez jakiekolwiek inny projektor interaktywny,
  • wysoką rozdzielczość,
  • fakt, iż projektory 4k powstają w oparciu o najnowocześniejsze technologie i materiały,
  • fakt, iż tego rodzaju projektory idealnie współpracują z niezwykle popularną w ostatnich latach technologię 3D.

Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie. Sprawdź nasz serwis ekranów LED

Projektory 4k to urządzenia dość drogie, dlatego też warto wiedzieć, czym się kierować przy ich wyborze, aby zakup okazał się możliwie jak najbardziej satysfakcjonujący, a pieniądze ''nie poszły w błoto''. Przede wszystkim poza estetyką urządzenia warto uważniej przyjrzeć się następującym parametrom:

  • poziomowi kontrastu - tylko ten silny i dynamiczny będzie powodował, że odbiór prezentowanego obrazu będzie bardziej realistyczny;
  • jasności - ten parametr ma bardzo duże znacznie dla komfortu odbioru prezentowanego obrazu. W przypadku projektorów 4k sięgać należy po urządzenia o jasności obrazu na poziomie 1500-1800 lumenów;
  • odpowiednim złączom - im więcej tym lepiej, gdyż ich obecność pozwala na podłączenie projektora do innych urządzeń. Warto też dowiedzieć się, czy dany model można z innymi urządzeniami łączyć bezprzewodowo - to nie tylko bardzo wygodne rozwiązanie, ale i dające znacznie więcej możliwości;
  • zgodnością z technologią 3D - choć w większości tego typu urządzeń jest to standard, to jednak warto się upewnić, czy dany model dobrze współpracuje z technologią 3D;
  • łatwości konfiguracji - intuicyjna obsługa czy szybkie przechodzenie w kolejne tryby pozwalają na wygodne i komfortowe użytkowanie projektora.

 

Chirayu Trivedi

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą utrzymania technicznego obiektów oraz serwisu multimedialnego oraz oświetleniowego.

Tarcza antywirusowa

Tarcza antywirusowa Wiemy, jak chronić Twój biznes przed skutkami pandemii. Oferujemy profesjonalne urzadzenia do zamgławiania, pomiaru temperatury oraz usługi ozonowania i dezynfekcji ... »

Serwis Audio Video Light

Serwis Audio Video Light Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Do swojej pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem... »

Serwis multimedialny

Serwis multimedialny Serwis multimedialny profesjonalnych urządzeń audio-video to największy dział naszej firmy. Zatrudniając najlepszych specjalistów... »

Serwis oświetleniowy

Serwis oświetleniowy Serwis oświetleniowy to najlepsi specjaliści w branży, wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy. »

Kolejne artykuły

Ekran projekcyjny - jak wybrać, by spełniał nasze oczekiwania?
Obecny rynek oferuje mnogość rozwiązań, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie, przekazywanie danych i organizację pracy. Jedną z takich kwestii jest możliwość wyświetlania prezentacji, tekstów, grafik czy innych materiałów...
Projektory długoogniskowe - gdzie i w jakich sytuacjach znajdą zastosowanie?
Wiele przedsiębiorstw, które dysponują własnymi pomieszczeniami konferencyjnymi, centrami szkoleniowymi lub salami dydaktycznymi, decyduje się na zakup projektorów na użytek firmowy.
Co to są projektory krótkoogniskowe?
Wyposażenie sal szkoleniowych w audiowizualne urządzenia ma bardzo duże znaczenie dla jakości prowadzonych w nich prezentacji. Tylko jaki projektor do prezentacji sprawdzi się najlepiej?
Jakie są zalety i wady projektora multimedialnego?
Projektor to urządzenie, o którym w zasadzie marzy naprawdę coraz więcej osób. Czy jednak rzeczywiście warto inwestować w taki projektor przenośny do domu zamiast dobrej jakości telewizora? Jak dokładniej prezentują się zalety i...
Jaki to jest ekran sufitowy do projektora
Dzisiaj coraz częściej reklamowane są zalety ekranu projektowego sufitowego. Co to jednak w zasadzie jest za rodzaj ekranu? Na co jeszcze inne powinniśmy spojrzeć analizując, który ekran projektowy będzie w zasadzie najlepszy? O tym...

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.