Optoma. Projektor na miarę każdego

Techniki multimedialne są jednymi z najczęściej wykorzystywanych, jeśli chodzi o prezentację i konferencję. Pozwalają one na wygodne prezentowanie licznych materiałów zarówno tekstowych jak i filmów czy prezentacji. Bardzo często stosuje się je do prowadzenia prelekcji i spotkań, które mają za zadanie dokształcać pracowników oraz dawać im nową wiedzę, która jest niezbędna do rozwoju umiejętności a co za tym idzie poprawy funkcjonowania działalności.

zdjęcie - Optoma. Projektor na miarę każdego

Oczywiście projektory, są kluczowe w szkolnictwie XXI wieku, gdzie praktycznie w każdej szkole używa się ich do prezentowania materiałów dydaktycznych. Bardzo ważne jest przy tym, aby urządzenia, które się w tym celu wykorzystuje spełniały określone normy, były żywotne i łatwe w obsłudze a przy tym nie kosztowały ogromnych pieniędzy. Oczywiście im droższy sprzęt tym lepsza jakość wykonania a co ca tym idzie większa żywotność, jednak nie zawsze drogie oznacza lepsze. Trzeba wiedzieć kiedy można wybrać coś tańszego z zarazem odpowiednio wytrzymałego. Kluczem do sukcesu może być prostota, która mimo wszystko ogranicza możliwości urządzenia w dodatkowe funkcje. Warto więc przed zakupem sprawdzić jakie funkcje są nam niezbędne, aby dobrać urządzenie w najlepszej cenie a zarazem odpowiednio wyposażone. Z racji, że bardzo wiele elementów może wpłynąć na funkcjonowanie rzutnika warto wszystko wcześniej przeanalizować. Pierwszym ważnym elementem, jest rodzaj zastosowanej technologii.


Tradycyjne projektory działają w oparciu o technologię DLP, która jest dość często stosowana lecz ma swoje wady. Do obróbki światła służy specjalny mikroprocesor, który kieruje poprzez mikro lustra światło w taki sposób aby utworzyły układ optyczny. Wstępnie przepuszczamy jest on przez koło kolorów który tworzy obraz. Tutaj źródłem światła jest bardzo silna lampa, o mocy około 300 watt i której głównym zadaniem jest konieczność tworzenia bardzo jasnego obrazu. W momencie pracy lampa nagrzewa się bardzo dużych temperatur przez co konieczna jest wymiana tego elementu co około 2000 - 8000 godzin. Niekiedy jednak bywa tak, że koszt lampy jest na tyle duży, że nieopłacalna jest jej wymiana. Dodatkowo tego typu projektory są bardzo podatne na uszkodzenia fizyczne oraz awarie z powodu złego użytkowania. Możemy na przykład, spalić lampę poprzez zbyt szybkie wyłączenie projektora bez możliwości schłodzenia go. Może się to zdarzyć w przypadku braku prądu lub awarii.

Drugą technologią, którą stosuje się w projektorach są natomiast b. Jest ta stosunkowo młoda technologia, która wykorzystuje generowania obrazu 3 ciekłokrystaliczne matryca LCD, które generują trzy podstawowe kolory. Matryce mogą dowolnie otwierać i zamykać się, przez co regulują przepływ światła a co za tym idzie jasność i kolor obrazu. Kolejny bardzo istotny element to to, że to rozwiązanie jest o wiele bardziej niezawodne oraz umożliwia o wiele lepsze zastosowanie właściwości projektora. Dzięki takiemu rozwiązaniu, projektor działa o wiele dłużej, lampy nie zużywają się tak szybko, nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz zużycie i błędy użytkowników.

Urządzenia najwyższej jakości są produkowane przez firmę b, która oferuje projektory najwyższej jakości w niskiej cenie. Firma znajduje się na rynku od wielu lat. Lata doświadczenia i praktyki sprawiają, że te urządzenia są najwyższej jakości. Do dyspozycji i wyboru mamy kilkadziesiąt modeli, zarówno do prezentacji jak i oglądania filmów czy gier. Większość urządzeń oferuje technologię LED. Jest ona bardzo zaawansowana i umożliwia wyświetlanie najwyższej jakości. Projektory Optoma umożliwiają wyświetlanie gier i filmów w sposób oferujący najlepsze doznania.

Firma działa na rynku ponad 20 lat jest liderem w sprzedaży i dystrybucji urządzeń projekcyjnych. W 2005 firmy jako pierwsza na świecie wprowadziła do dystrybucji projektor DVD typu wszystko w jednym oraz w 2006 jako pierwsi wprowadzili projektory dla kina domowego technologii 1080p. Dzięki swojej innowacyjności oraz stawiają na nowe technologie firma zdobyła liczne nagrody i tytuły, co tylko potwierdza jej profesjonalizm i prawidłowe podejście do tematu projekcji. Dodatkowym atutem firmy jest bardzo dobra opinia klientów którzy od lat wybierają produkty Optoma nie zawiedli się na nich. Jak każde urządzenia tak samo projektory wymagają odpowiedniej konserwacji i napraw. Niekiedy są one powodowane przez złe użytkowania a innym razem jest to nic innego jak zużycie materiałów.

Naprawa projektorów Optoma oraz serwis projektorów Optoma wymaga bardzo dużej wiedzy i umiejętności. Jest to istotne, ponieważ projektory to bardzo delikatne urządzenia u których każda pomyłka może powodować trwałe uszkodzenia. Serwis projektorów Optoma jest więc gwarancją, że nasze projektory nawet w przypadku awarii będą w dobrych rękach. Pamiętajmy podczas zakupów aby produkty które wybieramy, były odpowiednie do naszych potrzeb. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego stresu i wymieniania laptopa na inny. Pamiętajmy o tym a bardzo ułatwimy sobie życie.

Digiservice. Profesjonalny serwis i naprawa projektorów Optoma. Kompleksowe czyszczenie, naprawa i wymiana modułów, regulacja projektorów.

Serwis projektora Optoma realizujemy głównie dla firm.

 

Foto: Product School

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą utrzymania technicznego obiektów oraz serwisu multimedialnego oraz oświetleniowego.

Oferujemy naprawę profesjonalnych projektorów Optoma dla firm.

 

Serwis Audio Video Light

Serwis Audio Video Light Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Do swojej pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem... »

Serwis multimedialny

Serwis multimedialny Serwis multimedialny profesjonalnych urządzeń audio-video to największy dział naszej firmy. Zatrudniając najlepszych specjalistów... »

Serwis oświetleniowy

Serwis oświetleniowy Serwis oświetleniowy to najlepsi specjaliści w branży, wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy. »

Kolejne artykuły

Technologia wyświetlania w projektorach
Technologie projekcyjne walcząc o jak najlepszą pozycję na rynku, są ciągle doskonalone i poddawane różnego rodzaju unowocześnieniom. Producenci projektorów dokładając więc wszelkich starań, aby ich urządzenia w znacznym stopniu...
Projektor 4k - czym jest i co warto mieć na uwadze przy jego wyborze?
Projektory to urządzenia które coraz częściej pojawiają się w domach, coraz częściej zastępując klasyczne telewizory. Poza domowym zaciszem swoje zastosowanie znajdują również na różnego rodzaju konferencjach czy szkoleniach.
Ekran projekcyjny - jak wybrać, by spełniał nasze oczekiwania?
Obecny rynek oferuje mnogość rozwiązań, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie, przekazywanie danych i organizację pracy. Jedną z takich kwestii jest możliwość wyświetlania prezentacji, tekstów, grafik czy innych materiałów...
Projektory długoogniskowe - gdzie i w jakich sytuacjach znajdą zastosowanie?
Wiele przedsiębiorstw, które dysponują własnymi pomieszczeniami konferencyjnymi, centrami szkoleniowymi lub salami dydaktycznymi, decyduje się na zakup projektorów na użytek firmowy.
Co to są projektory krótkoogniskowe?
Wyposażenie sal szkoleniowych w audiowizualne urządzenia ma bardzo duże znaczenie dla jakości prowadzonych w nich prezentacji. Tylko jaki projektor do prezentacji sprawdzi się najlepiej?

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.