Naprawa oraz serwis projektorów

W ostatnim czasie projektor stał się narzędziem powszechnie używanym podczas wielu ważnych imprez. Towarzyszy on zawsze podczas przedstawiania ofert, szkoleń, targów, seminariów czy konferencji. Służy też w wielu obiektach rozrywkowych, wśród których można wymienić bary, dyskoteki oraz kina domowe. Czym się sugerować kupując to urządzenie?

zdjęcie - Naprawa oraz serwis projektorów

Projektor to urządzenie, które służy do wyświetlania na ekranie obrazu nieruchomego bądź ruchomego. Składa się ze źródła światła oraz układu optycznego, formującego wiązkę światła. Nowoczesne rzutniki projekcyjne jako nośnika obrazu używają zazwyczaj równoległej wiązki światła. Dzięki rozbieżności strumienia światła oraz umieszczaniu przedmiotu blisko źródła światła, można uzyskać znaczne powiększenie obrazu na ekranie.
Na rynku mamy dostępny szeroki wachlarz tych urządzeń. Wszystkie nowoczesne rzutniki funkcjonują przy użyciu technologii cyfrowych. W sprzedaży znajdują się projektory filmowe, telewizyjne oraz projektory multimedialne, które często są nazywane również komputerowymi. Projektor filmowy jest rzutnikiem bardzo często wykorzystywanym w kinach. Niemniej nie ma przeciwwskazań, aby zastosować go w kinie domowym. Z kolei projektor telewizyjny wyświetla obraz telewizyjny, po podłączeniu go do kabla antenowego czy też dekodera telewizyjnego, natomiast projektor komputerowy służy jako przekaźnik obrazu widzianego na monitorze komputera. Rzutnik multimedialny doskonale sprawdza się podczas organizowania różnorodnych prezentacji, w wielu miejscach. Można tu wymienić spotkania biznesowe, wykłady na uczelni wyższej, zajęcia lekcyjne oraz inne szkolenia i prezentacje produktów.

Posiadanie własnego kina domowego jest wygodnym rozwiązaniem dla każdego kinomana. Czy warto kupić projektor? Jest to urządzenie, w które z pewnością warto zainwestować. Współczesne dostępne na rynku modele są doskonałą alternatywą dla telewizorów o wysokiej rozdzielczości. Bardzo często rzutniki kojarzą nam się z prezentacją na uczelni czy szkoleniem w pracy, a tymczasem mogą one być znakomitą rozrywką w naszym domu.

Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie. Sprawdź nasz serwis ekranów LED

Przymierzając się do zakupu projektora multimedialnego bardzo często zadajemy sobie pytanie jakie wybrać urządzenie, aby sprostało naszym oczekiwaniom. Wybierając projektor multimedialny należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Otóż niezwykle istotna jest technologia przetwarzania obrazu, rozdzielczość rzutnika, jasność i kontrast oraz żywotność lampy. Ponadto warto zwrócić uwagę na wejścia i wyjścia w projektorze, wielkość rzucanego obrazu oraz poziom hałasu. Na rynku mamy szeroki asortyment tego produktu. Największą popularnością cieszą się rzutniki, w których została zastosowana nowoczesna technologia DLP oraz LCD. W pierwszych z nich obraz jest przetwarzany przez mikroprocesor, a następnie za pomocą mikroskopijnych, niezależnych od siebie, ruchomych luster trafia on do obiektywu. W rzutniku tym w celu uzyskania obrazu wysokiej jakości o nasyconych kolorach światło przepuszczane jest przez dodatkowe filtry. Źródłem efektownego światła jest bardzo silna lampa, o dużej mocy. Dzięki zastosowaniu takiej technologii projektor DLP doskonale sprawdza się w zastosowaniach rozrywkowych takich jak kino domowe oraz jako przenośny, lekki projektor biznesowy. Drugi bardzo popularny na rynku rzutnik posiada technologię LCD. W tym innowacyjnym urządzeniu światło z lampy przechodzi przez jedną lub trzy matryce ciekłokrystaliczne. W tańszych modelach stosowana jest tylko jedna matryca TFT, z kolei w droższych projektorach używa się trzech matryc polisilikonowych – 3LCD.

Po zakupieniu rzutnika należy odpowiednio o niego zadbać. Jak wiadomo są to urządzenia, które działają po kilka godzin dziennie, dlatego też są one narażone na szybkie wyeksploatowanie. Zatem warto pomyśleć o odpowiedniej konserwacji tych urządzeń, aby służyły nam jak najdłużej. Korzystając z projektora warto pamiętać o tym, aby używać trybu ekonomicznego. Jest to niezwykle ważne dla lampy znajdującej się w środku rzutnika, która to jest narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Musimy pamiętać, że można ją bardzo łatwo uszkodzić, a wymiana lampy nie jest tania. Warto zatem dbać o to, aby zbyt szybko się nie przepaliła. Kolejnym bardzo istotnym elementem każdego rzutnika jest filtr powietrza, który zatrzymuje kurz oraz inne zanieczyszczenia. Wymaga on regularnego czyszczenia. Przeważnie po stu przepracowanych godzin, na ekranie pojawia się komunikat o konieczności wymiany filtra. Czyszczenie należy wykonać przy pomocy sprayu ze sprężonym powietrzem, gruszki powietrznej oraz lekko zwilżonej ściereczki z niewielkim dodatkiem detergentu. Podczas czyszczenia filtra należy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić delikatnych elementów wnętrza.
Obecnie na rynku nie brakuje profesjonalnych firm zajmujących się serwisowaniem oraz naprawą pozagwarancyjną tych urządzeń. Doświadczeni w tej branży specjaliści posiadają niezwykle bogatą ofertę. Oferują usługi począwszy od okresowych konserwacji i czyszczenia sprzętu, które znacznie wydłużają żywotność urządzenia, aż po skomplikowane usługi serwisowe urządzeń po upadku, przepięciu elektrycznym, zalaniu czy wyładowaniu atmosferycznym.

Serwis projektorów zajmuje się też naprawą układu zasilania płyty głównej, naprawą układu chłodzenia, naprawą polaryzatorów i kół barwnych czy naprawą zasilaczy. Prócz wymienionych usług doświadczeni w tej dziedzinie specjaliści zajmują się regulacją ostrości i kolorów projektora, wymianą różnorodnych części eksploatacyjnych, wśród których można wymienić lampy, filtry polaryzacyjne czy filtry powietrza. Ponadto naprawa rzutników obejmuje czyszczenie całego urządzenia lub poszczególnych elementów, konserwację soczewek, wymianę żarówek w rzutniku, wymianę spalonych lamp LED, naprawę portów HDMI oraz naprawę projektorów w wymiarze 3D. Każdy prosperujący na rynku profesjonalny serwis rzutników oferuje szybką diagnozę oraz wstępną wycenę kosztów naprawy.

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą utrzymania technicznego obiektów oraz serwisu multimedialnego oraz oświetleniowego.

Tarcza antywirusowa

Tarcza antywirusowa Wiemy, jak chronić Twój biznes przed skutkami pandemii. Oferujemy profesjonalne urzadzenia do zamgławiania, pomiaru temperatury oraz usługi ozonowania i dezynfekcji ... »

Serwis Audio Video Light

Serwis Audio Video Light Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Do swojej pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem... »

Serwis multimedialny

Serwis multimedialny Serwis multimedialny profesjonalnych urządzeń audio-video to największy dział naszej firmy. Zatrudniając najlepszych specjalistów... »

Serwis oświetleniowy

Serwis oświetleniowy Serwis oświetleniowy to najlepsi specjaliści w branży, wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy. »

Kolejne artykuły

Projektory NEC - postaw na japońską precyzję
Na rynku sprzętów komputerowych w obecnych casach zaobserwować można pewnego rodzaju rozkwit. Pojawiają się coraz to nowsze technologie, nowe interfejsy graficzne, nowe podzespoły komputerowe, monitory czy inne tego typu rozwiązania....
Projektory Panasonic
Wyobraź sobie, że zakładasz firmę. Może to być na przykład szkoła językowa albo działalność, której misją są jakiegoś rodzaju szkolenia. Edukacja to branża, która charakteryzuje się tym, że wygłasza się lekcje, podaje przykłady i...
Monitory LCD - naprawa
Używasz ich na co dzień, zerkasz setki razy w ich kierunku. Dzięki nim masz okno na świat i wiesz co się na nim dzieję. Dzięki nim widzisz tak wiele a tak naprawdę nie wiesz o nich nic. Zastanawialiście się nad tym kiedyś ? Co tak naprawdę kryje...
Projektory Toshiba
Projektory multimedialne są urządzeniami które stają się coraz bardziej popularne na świecie. Mimo że ich historia nie jest zbyt długa to bardzo ewoluowały. Obraz przez nie wyświetlany jest coraz lepszej jakości a co za tym idzie wybiera...
Projektory i wymiana lamp
Projektor, nazywany także rzutnikiem projekcyjnym lub po prostu rzutnikiem to urządzenie optyczne, które służy do wyświetlania na specjalnym ekranie projekcyjnym (lub innej, odpowiednio przygotowanej płaszczyźnie) nieruchomych bądź...

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.