Jaki ekran do kina domowego?

Wiele osób poszukuje możliwości stworzenia sobie w domowym zaciszu własnego kina domowego. Choć z pozoru wydaje się to dość proste (wystarczy zakupić tylko odpowiedni sprzęt i cieszyć się możliwością odtwarzania oglądania ulubionego filmu w domowym zaciszu), to jednak jak w praktyce często się okazuje, urządzenie takiego kina domowego, które da wiele radości może dostarczać nieco problemów.

 
zdjęcie - Jaki ekran do kina domowego?

Tym bardziej, że coraz częściej w urządzaniu domowego kina pomijany jest telewizor. Chętniej przy tym szerokie grono kinomaniaków sięga po projektory i specjalne ekrany projekcyjne. Decydując się jednak na takie rozwiązanie należy pamiętać o tym, że tylko połączenie projektowa z ekranem da odpowiednie odwzorowanie wszystkich kolorów, kontrastów oraz odcieni, a wyświetlani obrazu pochodzącego z projektora na ścianie jest pomysłem raczej marnym, nie dającym oczekiwanych efektów.

Wybierając ekran projekcyjny należy zastanowić się nad tym, który w danym przypadku sprawdzi się znacznie lepiej - ten rozwijany czy może ramowy? Ta naprawdę wybór ekranu w bardzo dużej mierze zależy od wystroju pomieszczenia, wyposażenia się w nim znajdującego oraz ogółu otoczenia. W przypadku, gdy możliwie jest umieszczenie ekranu na stałe w jednym miejscu, wówczas idealne będą ekrany ramowe, które dodatkowo będą znacznie tańsze o tych rozwijanych. Te ostatnie, jeśli możliwości pomieszczenia pozwalają jedynie na montaż takiego rozwiązania, występować mogą w formie przeznaczonej do montażu na syficie bądź ścianie.

Posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Serwis, przegląd, czyszczenie ekranu LED. Sprawdź co oferujemy.

Nie bez znaczenia jest również wielość, jaką charakteryzował się będzie ekran do kina domowego. Z założenia powinno wyglądać to tak, że format ekranu należy zawsze dobierać względem formatu obrazu, jaki będzie wyświetlany za pośrednictwem projektora. Współcześnie zdecydowana większość projektorów do kina domowego wyświetla już obraz w rozdzielczości Full HD 1920x1080, czyli w formacie 16:9. Osoby niezdecydowane mogą postawić również na ekrany wieloformarowe, które w zależności od modelu mają możliwość ustawienia kilku dowolnych formatów.

Nie bez znaczenia jest również to, czy ekran do kina domowego jest w kolorze szarym czy może białym. W przypadku odcieni szarości, takie powierzchnie projekcyjne charakteryzują się dość niskim współczynnikiem odbicia światła, wynoszący bardzo często znacznie poniżej 1. W praktyce oznacza to, że w przypadku takiej powierzchni wyświetlany obraz jest wysokiej jakości, charakteryzujący się stosunkowo szerokim kątem widzenia oraz wysokim kontrastem wyświetlanego obrazu. Szare powierzchnie projekcyjne swoje zastosowanie idealnie znajdą niezbyt zaciemnionych pomieszczeniach charakteryzujących się stosunkowo jasną kolorystyką ścian. W przypadku pomieszczeń w których zastosowany został projektor o niezbyt wysokiej jasności lampy, idealnym rozwiązaniem będzie z korzystanie z urządzenia wyposażonego w białą powierzchnie. Kolorystyka ekranu ma bardzo duże znaczenie przede wszystkim ze względu na ogromne powiązanie współczynnika odbicia światła z kątem widzenia.

Przegląd, konserwacja, Naprawa projektorów Optoma. Serwis pogwarancyjny

 Foto:

Adrien Olichon

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą utrzymania technicznego obiektów oraz serwisu multimedialnego oraz oświetleniowego.

Tarcza antywirusowa

Tarcza antywirusowa Wiemy, jak chronić Twój biznes przed skutkami pandemii. Oferujemy profesjonalne urzadzenia do zamgławiania, pomiaru temperatury oraz usługi ozonowania i dezynfekcji ... »

Serwis Audio Video Light

Serwis Audio Video Light Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Do swojej pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem... »

Serwis multimedialny

Serwis multimedialny Serwis multimedialny profesjonalnych urządzeń audio-video to największy dział naszej firmy. Zatrudniając najlepszych specjalistów... »

Serwis oświetleniowy

Serwis oświetleniowy Serwis oświetleniowy to najlepsi specjaliści w branży, wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy. »

Kolejne artykuły

Jak działa wyświetlacz LCD?
Obecnie na rynku coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne matryce LCD. Znajdują się one w większości telewizorów, monitorów komputerowych oraz laptopów. W jaki sposób działa działa wyświetlacz LCD.
Czym się różną projektory profesjonalne od domowych?
Postęp informatyczny i rozwój nowych technologii sprawił, że coraz więcej osób decyduje się na rozwiązania techniczne i wybiera urządzenia które kiedyś nie istniały, nie były dostępne dla zwykłych ludzi, lub były zbyt drogie...
Cyfrowe projektory kinowe
Organizując własne kino domowe warto przede wszystkim dokładnie zastanowić się nad tym, jaki sprzęt w takiej sytuacji sprawdzi się najlepiej i najbardziej efektywniej. Coraz częściej w takich miejscach zamiast klasycznego telewizora umieszczany...
Co to jest projektor interaktywny
Od pewnego czasu projektory multimedialne stały się bardzo popularne na rynku elektronicznym. Te nowoczesne urządzenia znalazły szerokie zastosowanie nie tylko w domu, ale także w warunkach biurowych, na salach konferencyjnych czy szkolnej...
Budowa matryc LCD
Wyświetlacz LCD (a bardziej specjalistycznie rzecz ujmując wyświetlacz ciekłokrystaliczny) jest to bardzo specjalistyczne urządzenie przeznaczone do wyświetlania obrazu. W tym przypadku możliwe jest to przede wszystkim dzięki zastosowaniu...

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.