Jak dobrać jasność projektora do warunków?

Jak wybrać projektor i jaka jasność projektora będzie najbardziej optymalna?
Projektor przenośny to urządzenie na rynku dostępne już od bardzo wielu lat. Poszczególne urządzenia jednak dość znacząco się pomiędzy sobą różnią, przede wszystkim ze względu na dynamiczny rozwój technologii dotyczący tej dziedziny.

zdjęcie - Jak dobrać jasność projektora do warunków?

Warto przy tym podkreślić, że praktycznie od samego początku projektory kinowe były produktem niszowym, mimo dużych możliwości i ogromnego wyboru rynkowego nie były zbyt powszechnie wykorzystywane. Dziś uległo to znaczącym zmianom, a projektory różnego rodzaju znajdują swoje bardzo szerokie zastosowanie nie tylko w edukacji czy biznesie. W dzisiejszym świecie projektory bardzo często stosowane są jako alternatywa dla telewizorów (to do czego służą w dużej mierze uzależnione jest od tego, jaka jasność projektora zostanie dobrana). Pod jakimi względami projektory są znacznie lepsze i praktyczniejsze w zastosowaniu niż telewizory? Chodzi tu przede wszystkim o:

  • znacznie większe możliwości wyboru przekątnej prezentowanego obrazu,
  • znacznie większa naturalność obrazu ( nawet w porównaniu do tych prezentowanych przez najnowocześniejsze telewizory),
  • szybka i wygodna instalacja,
  • atrakcyjny współczynnik cena-przekątna- jakość obrazu.

Serwis projektora Panasonic. Naprawa i wymiana modułów elektronicznych. Serwis pogwarancyjny

Od tego jaka jasność projektora zostanie ustawiona, w dużej mierze zależy jakość prezentowanego obrazu. Jednak każdy projektor 4k, niezależnie od tego, jaka jasność zostanie w nim ustawiona wymaga odpowiedniej przestrzeni (zasada ta odnosi się również do telewizorów). W tym przypadku fakt, iż projektory są urządzeniami zdecydowanie mniejszymi niż telewizory, ro jednak często bywa tak, że w przypadku obu urządzeń, gdy przekątna obrazu jest taka sama wymagana jest niemal dokładnie taka sama ilość miejsca. W przypadku projektora, niezależnie od stopnia jego technologicznego zaawansowania czy modelu niezwykle istotne znaczenie ma zapewnienie urządzeniu odpowiedniej przestrzeni do rzutowania obrazu. W przypadku niemal każdego projektora zasada jest niezwykle prosta - im odległość projektora od ekranu jest większa, tym większą przekątną prezentowanego obrazu przy jego pomocy będzie można uzyskać.

Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie. Sprawdź nasz serwis ekranów LED

Jasność to jeden z najważniejszych parametrów, jakimi należy się kierować przy wyborze dowolnego rodzaju projektora. W przypadku tego typu urządzeń jasność wyrażana jest w ANSI lumenach. W zastosowaniu biznesowym i edukacyjnym zdecydowanie najlepiej sprawdzą się urządzenia o jasności na poziomie 2000 - 3000 ANSI lumenów (takie urządzenia doskonale sprawdzą się w nawet bardzo dużych pomieszczeniach). W bardzo dużych salach konferencyjnych, aulach, kościołach oraz salach koncertowych stosowane są projektory o jasności znacznie przewyższającej 3000 ANSI lumenów.

Foto:

Maria Teneva

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą utrzymania technicznego obiektów oraz serwisu multimedialnego oraz oświetleniowego.

Tarcza antywirusowa

Tarcza antywirusowa Wiemy, jak chronić Twój biznes przed skutkami pandemii. Oferujemy profesjonalne urzadzenia do zamgławiania, pomiaru temperatury oraz usługi ozonowania i dezynfekcji ... »

Serwis Audio Video Light

Serwis Audio Video Light Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Do swojej pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem... »

Serwis multimedialny

Serwis multimedialny Serwis multimedialny profesjonalnych urządzeń audio-video to największy dział naszej firmy. Zatrudniając najlepszych specjalistów... »

Serwis oświetleniowy

Serwis oświetleniowy Serwis oświetleniowy to najlepsi specjaliści w branży, wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy. »

Kolejne artykuły

Jaki to jest ekran sufitowy do projektora
Dzisiaj coraz częściej reklamowane są zalety ekranu projektowego sufitowego. Co to jednak w zasadzie jest za rodzaj ekranu? Na co jeszcze inne powinniśmy spojrzeć analizując, który ekran projektowy będzie w zasadzie najlepszy? O tym...
Systemy wystawiennicze – multimedia
Multimedia dzisiaj pełną parą wchodzą do różnego rodzaju firm. Dzisiaj w zasadzie to naprawdę trudno jest sobie wyobrazić funkcjonującą firmę na rynku, która nie korzystałaby z pewnego rodzaju rozwiązań technologicznych. Jak...
Podstawowe matryce LCD
Od pewnego czasu matryce LCD zdominowały rynek elektroniczny. Po latach świetności plazm tego typu ekrany, oprócz OLEDów są najbardziej popularne. Matryce LCD są istotnym elmentem, bowiem od ich rodzaju zależy kontrast, czerń...
Czym się różni projektor laserowy od lampowego?
Niemal wszystkie projektory pełnią bardzo podobną funkcję. Ich zadanie polega przede wszystkim na wyświetlaniu jasnego, atrakcyjnie wyglądającego obrazu. Choć zadanie ich jest takie samo, to czasem dość znacząco różnią się pomiędzy sobą...
Jaki ekran do kina domowego?
Wiele osób poszukuje możliwości stworzenia sobie w domowym zaciszu własnego kina domowego. Choć z pozoru wydaje się to dość proste (wystarczy zakupić tylko odpowiedni sprzęt i cieszyć się możliwością odtwarzania oglądania ulubionego filmu...

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.