Ekran projekcyjny - jak wybrać, by spełniał nasze oczekiwania?

Obecny rynek oferuje mnogość rozwiązań, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie, przekazywanie danych i organizację pracy. Jedną z takich kwestii jest możliwość wyświetlania prezentacji, tekstów, grafik czy innych materiałów za pomocą rzutnika lub projektora.

zdjęcie - Ekran projekcyjny - jak wybrać, by spełniał nasze oczekiwania?

Aby to jednak było możliwe, potrzebować będziemy ekranu projekcyjnego, który wydobędzie cały potencjał urządzenia audiowizualnego. Gdy już zadecydujemy, jaki rzutnik wybrać, z podobną decyzją przyjdzie nam się zmierzyć w kwestii ekranu projekcyjnego.

Zanim zdecydujemy się na zakup któregoś z ekranów, odpowiedzmy sobie na kilka pytań, by dobrać idealny sprzęt. Jak duże wymiary powinien mieć ekran? Jak często i w jakich warunkach będę korzystać z ekranu projekcyjnego? Czy zależy mi na możliwości przemieszczenia ekranu z jednego miejsca w drugie, a może ma on być przytwierdzone na stałe? Czy oczekuję możliwości zdalnej regulacji ekranu, czy też zwinę i rozwinę ekran samodzielnie?

Pierwszą kwestią, z którą przyjdzie nam się zmierzyć, jest sama konstrukcja ekranu - i nie mówimy tu tylko o wymiarach białego materiału. Istotną kwestią jest mechanika funkcjonowania sprzętu oraz możliwość jego przemieszczania. Wśród pierwszej kategorii wyróżnimy ekrany elektryczne (czyli takie, które wysuwamy i regulujemy za pomocą pilota lub wiązki elektrycznej) oraz ekrany klasyczne, które zwiniemy, rozsuniemy i przymocujemy samodzielnie, bez używania pilotów i dodatkowych osprzętów. Druga kategoria stanowi o mobilności urządzenia, dlatego wyróżnimy ekrany stacjonarne (zarówno te przytwierdzone do ściany z opcją rozwijania, jak i te zabudowane, których nie zwiniemy) oraz ekrany mobilne.

Serwis projektora Panasonic. Naprawa i wymiana modułów elektronicznych. Serwis pogwarancyjny

Kolejną sprawą jest określenie, jaki gain factor powinien charakteryzować ekran. To tajemniczo brzmiące pojęcie będzie miało niebagatelne znaczenie przy wyborze ekranu multimedialnego - współczynnik gain factor decyduje bowiem o jakości i jasności obrazu. Sam parametr gain factor podaje nam wartość odbicia światła - im niższy parametr (bliższy wartości 1), tym wyraźniejsze "podbicie" światła. Połączenie mocnego projektora z ekranem projekcyjnym o niskiej wartości gain factor sprawdza się wyłącznie w miejscach i pomieszczeniach, które możemy zaciemnić. Przy braku takiej możliwości może się okazać, że wyświetlany obraz będzie nieczytelny przez zbyt jasne odbicia - w takim wypadku zaleca się zastosowanie ekranów o niższej wartości gain factor.

Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie. Sprawdź nasz serwis ekranów LED

Dobór odpowiedniego ekranu projekcyjnego nierzadko bywa trudniejszy niż wybór samego projektora, dlatego warto poświęcić chwilę i zastanowić się nad odpowiedzią na wcześniej postawione pytania. Dzięki temu unikniemy nietrafionego zakupu, a dobrze dobrany ekran projekcyjny będzie nam służyć przez bardzo długi okres czasu.

 

Product School

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą utrzymania technicznego obiektów oraz serwisu multimedialnego oraz oświetleniowego.

Tarcza antywirusowa

Tarcza antywirusowa Wiemy, jak chronić Twój biznes przed skutkami pandemii. Oferujemy profesjonalne urzadzenia do zamgławiania, pomiaru temperatury oraz usługi ozonowania i dezynfekcji ... »

Serwis Audio Video Light

Serwis Audio Video Light Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Do swojej pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem... »

Serwis multimedialny

Serwis multimedialny Serwis multimedialny profesjonalnych urządzeń audio-video to największy dział naszej firmy. Zatrudniając najlepszych specjalistów... »

Serwis oświetleniowy

Serwis oświetleniowy Serwis oświetleniowy to najlepsi specjaliści w branży, wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy. »

Kolejne artykuły

Projektory długoogniskowe - gdzie i w jakich sytuacjach znajdą zastosowanie?
Wiele przedsiębiorstw, które dysponują własnymi pomieszczeniami konferencyjnymi, centrami szkoleniowymi lub salami dydaktycznymi, decyduje się na zakup projektorów na użytek firmowy.
Co to są projektory krótkoogniskowe?
Wyposażenie sal szkoleniowych w audiowizualne urządzenia ma bardzo duże znaczenie dla jakości prowadzonych w nich prezentacji. Tylko jaki projektor do prezentacji sprawdzi się najlepiej?
Jakie są zalety i wady projektora multimedialnego?
Projektor to urządzenie, o którym w zasadzie marzy naprawdę coraz więcej osób. Czy jednak rzeczywiście warto inwestować w taki projektor przenośny do domu zamiast dobrej jakości telewizora? Jak dokładniej prezentują się zalety i...
Jaki to jest ekran sufitowy do projektora
Dzisiaj coraz częściej reklamowane są zalety ekranu projektowego sufitowego. Co to jednak w zasadzie jest za rodzaj ekranu? Na co jeszcze inne powinniśmy spojrzeć analizując, który ekran projektowy będzie w zasadzie najlepszy? O tym...
Systemy wystawiennicze – multimedia
Multimedia dzisiaj pełną parą wchodzą do różnego rodzaju firm. Dzisiaj w zasadzie to naprawdę trudno jest sobie wyobrazić funkcjonującą firmę na rynku, która nie korzystałaby z pewnego rodzaju rozwiązań technologicznych. Jak...

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.