Jaki to jest ekran sufitowy do projektora

Dzisiaj coraz częściej reklamowane są zalety ekranu projektowego sufitowego. Co to jednak w zasadzie jest za rodzaj ekranu? Na co jeszcze inne powinniśmy spojrzeć analizując, który ekran projektowy będzie w zasadzie najlepszy? O tym wszystkim powiemy poniżej.

zdjęcie - Jaki to jest ekran sufitowy do projektora

Ekran do projektora sufitowy - podstawowe informacje

Cóż ekran do projektora sufitowy to po prostu ekran przymocowany do sufitu. Jego zaletą jest to, że na co dzień nie zajmuje on praktyczne w ogóle miejsca - po prostu trzeba go wysunąć i to tyle. Co więcej - nie trzeba także niczego rozstawiać, montować. W sprzedaży standardowo dostępne są dwa rodzaje takich ekranów. Pierwszy z nich będzie sterowany elektronicznie, drugi zaś po prostu trzeba będzie wysunąć ręcznie. W praktyce jednak najczęściej stosowane są pierwsze projektory, szczególnie zaś na różnego rodzaju konferencjach i spotkaniach, drugie zaś ewentualnie montowane są w domach do kina domowego.

Rodzaje ekranów do projektorów

Jakie jeszcze inne mamy możliwości oprócz zamontowania ekranu na suficie? Jakie ekrany projekcyjne można jeszcze wyróżnić? Zasadniczo istnieją jeszcze rozwiązania ścienno - sufitowe, ale one tak naprawdę to przeznaczone są już dla naprawdę jakiś potężniejszych i większych firm. Warto jeszcze pomyśleć o ekranach projekcyjnych przenośnych. To rozwiązanie z kolei doskonale wręcz pasuje dla różnych firm, które prowadza prezentacje w różnych miejscach.

Naprawa, czyszczenie i serwis projektora NEC. Zindywidualizowana analiza każdego zlecenia.

Jaki ekran i jaki projektor wybrać?

Urządzenia audiowizualne zdecydowanie powinny być wybierane z dużą dozą staranności. Najpierw skupmy się na tym w zasadzie, jaki ekran projekcyjny wybrać. Otóż przede wszystkim istotny jest tutaj rozmiar danego ekranu. Proporcje 16:9 przeznaczone są głównie dla filmów, 4:3 do prezentacji a 1:1 dla pisma. Ważny jest także bardzo rodzaj powierzchni. Do kina domowego zazwyczaj wybierana jest powierzchnia mająca w nazwie "grey", zaś powierzchnie do prezentacji biznesowych raczej w nazwie posiadają słowo "white" albo "ice". Warto jeszcze dodać, że zasadniczo ekran powinien być dobrany do rozmiaru danego pomieszczenia. Standardowo uznaje się, że pierwszy rząd krzeseł powinien znajdować się w min odległości od niego, wynoszącej 1, 5x jego szerokości, a ostatni powinien być oddalony o maksymalnie 6 x jego szerokości.

Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie. Naprawa ekranów LED, serwis, konserwacja. Zapraszamy.

Zasadniczo jednak znacznie łatwiej jest wybrać ekran do projektora, niż odwrotnie. Dlatego zawsze powinniśmy zadać sobie przede wszystkim pytanie, jaki projektor do prezentacji albo do innych celów będzie odpowiedni. To, na co trzeba tu przede wszystkim spojrzeć, to : rozdzielczość i format obrazu, złącza, rozmiar i wagę, typ projektora oraz żywotność lampy a także poziom generowanego hałasu.

Foto:

chuttersnap

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą utrzymania technicznego obiektów oraz serwisu multimedialnego oraz oświetleniowego.

Tarcza antywirusowa

Tarcza antywirusowa Wiemy, jak chronić Twój biznes przed skutkami pandemii. Oferujemy profesjonalne urzadzenia do zamgławiania, pomiaru temperatury oraz usługi ozonowania i dezynfekcji ... »

Serwis Audio Video Light

Serwis Audio Video Light Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Do swojej pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem... »

Serwis multimedialny

Serwis multimedialny Serwis multimedialny profesjonalnych urządzeń audio-video to największy dział naszej firmy. Zatrudniając najlepszych specjalistów... »

Serwis oświetleniowy

Serwis oświetleniowy Serwis oświetleniowy to najlepsi specjaliści w branży, wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy. »

Kolejne artykuły

Systemy wystawiennicze – multimedia
Multimedia dzisiaj pełną parą wchodzą do różnego rodzaju firm. Dzisiaj w zasadzie to naprawdę trudno jest sobie wyobrazić funkcjonującą firmę na rynku, która nie korzystałaby z pewnego rodzaju rozwiązań technologicznych. Jak...
Podstawowe matryce LCD
Od pewnego czasu matryce LCD zdominowały rynek elektroniczny. Po latach świetności plazm tego typu ekrany, oprócz OLEDów są najbardziej popularne. Matryce LCD są istotnym elmentem, bowiem od ich rodzaju zależy kontrast, czerń...
Czym się różni projektor laserowy od lampowego?
Niemal wszystkie projektory pełnią bardzo podobną funkcję. Ich zadanie polega przede wszystkim na wyświetlaniu jasnego, atrakcyjnie wyglądającego obrazu. Choć zadanie ich jest takie samo, to czasem dość znacząco różnią się pomiędzy sobą...
Jaki ekran do kina domowego?
Wiele osób poszukuje możliwości stworzenia sobie w domowym zaciszu własnego kina domowego. Choć z pozoru wydaje się to dość proste (wystarczy zakupić tylko odpowiedni sprzęt i cieszyć się możliwością odtwarzania oglądania ulubionego filmu...
Jak działa wyświetlacz LCD?
Obecnie na rynku coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne matryce LCD. Znajdują się one w większości telewizorów, monitorów komputerowych oraz laptopów. W jaki sposób działa działa wyświetlacz LCD.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.