Czym się różni projektor laserowy od lampowego?

Niemal wszystkie projektory pełnią bardzo podobną funkcję. Ich zadanie polega przede wszystkim na wyświetlaniu jasnego, atrakcyjnie wyglądającego obrazu. Choć zadanie ich jest takie samo, to czasem dość znacząco różnią się pomiędzy sobą właściwościami technologicznymi - chodzi tu przede wszystkim o różnorodne rodzaje zastosowanego światła.

zdjęcie - Czym się różni projektor laserowy od lampowego?

W każdym przypadku dane rozwiązanie ma swoje wady i zalety, które przed dokonaniem ostatecznego zakupu projektora, należy bardzo starannie rozważyć. Choć tradycyjna projekcja z wykorzystaniem klasycznej lampy cieszy się w dalszym ciągu bardzo dużą popularnością, to jedna dość szybo zaczyna jej dorównywać technologia trwałego, laserowego źródła światła.

Niemal od początku istnienia takich urządzeń jak prorektory, głównym źródłem światła były lampy charakteryzujące się bardzo dużą mocą. Jednak wraz z wprowadzeniem na rynek coraz to nowszych technologii, rozpoczęto produkcję projektorów, w których do wytwarzania światła stosować zaczęto stosunkowo trwałe półprzewodnikowe lasery. Taka technologia bardzo szybko zaskarbiła sobie szerokie grono zwolenników stając się uniwersalną technologią idealną zarówno do kina domowego, jak i zastosowania w placówkach oświatowych, biurach, w różnego rodzaju turystycznych atrakcjach czy wysokiej jakości symulacjach wizualnych.

Naprawy, uruchomienie, przeglądy, serwis telebimów. Sprawdź co oferujemy

Projektory profesjonalne muszą być urządzeniami najwyższej jakości, dlatego też tak naprawdę nie ma znaczenia, jakie źródło światła zostanie w nich zastosowanie - najważniejsze jest bowiem to, czy takie światło wpływa pozytywnie na funkcjonowanie urządzenia, czy też w jakiś sposób negatywnie oddziałuje na jego działanie. W przypadku jakości obrazu, zarówno projektory laserowe, jak i te bardziej tradycyjne lampowe posiadają porównywalną technologię, dając obraz równie wysokiej jakości. Co ciekawe, na rynku pojawia się coraz więcej laserowych projektorów mających swoje lampowe odpowiedniki, niemal identyczne jak pierwowzory. Ponadto oba obrazy, zarówno te z projektorów laserowych jak i lampowych w widoczny sposób nie będą się różniły pomiędzy sobą jakością obrazu. To samo dotyczy kolorystyki oraz kontrastu uzyskiwanego za pomocą projektowa - są one niemal identyczne w obu typach, pod warunkiem oczywiście, że stawiamy na urządzenia wysokiej jakości, od uznanych i wiarygodnych producentów. Wybierając projektor, czy to lampowy czy laserowy warto zwracać uwagę również na trwałość źródła światła - w tych najwyższej jakości urządzeniach trwałość może sięgać nawet 20 000 godzin.

Posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Serwis, przegląd, naprawa LED (telebimy, ekrany, kurtyny)

Warto również pamiętać, że aby móc jak najdłuższy czas cieszyć się działaniem projektora, bardzo ważna jest jego odpowiednia i regularna konserwacja. W tym przypadku laserowe modele projektora będą wymagały jedynie sporadycznej konserwacji, tylko w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek usterki. Dlatego nie rzadko zdarza się, że laserowe projektory z powadzeniem można eksploatować bez konserwacji przez cały czas ich użytkowania. Dlatego też to laserowe projektory będą najlepsze do montażu w miejscach trudno dostępnych.

 Foto:

Hermes Rivera

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą utrzymania technicznego obiektów oraz serwisu multimedialnego oraz oświetleniowego.

Tarcza antywirusowa

Tarcza antywirusowa Wiemy, jak chronić Twój biznes przed skutkami pandemii. Oferujemy profesjonalne urzadzenia do zamgławiania, pomiaru temperatury oraz usługi ozonowania i dezynfekcji ... »

Serwis Audio Video Light

Serwis Audio Video Light Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, posiadającymi wieloletnie doświadczanie. Do swojej pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem... »

Serwis multimedialny

Serwis multimedialny Serwis multimedialny profesjonalnych urządzeń audio-video to największy dział naszej firmy. Zatrudniając najlepszych specjalistów... »

Serwis oświetleniowy

Serwis oświetleniowy Serwis oświetleniowy to najlepsi specjaliści w branży, wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy. »

Kolejne artykuły

Jaki ekran do kina domowego?
Wiele osób poszukuje możliwości stworzenia sobie w domowym zaciszu własnego kina domowego. Choć z pozoru wydaje się to dość proste (wystarczy zakupić tylko odpowiedni sprzęt i cieszyć się możliwością odtwarzania oglądania ulubionego filmu...
Jak działa wyświetlacz LCD?
Obecnie na rynku coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne matryce LCD. Znajdują się one w większości telewizorów, monitorów komputerowych oraz laptopów. W jaki sposób działa działa wyświetlacz LCD.
Czym się różną projektory profesjonalne od domowych?
Postęp informatyczny i rozwój nowych technologii sprawił, że coraz więcej osób decyduje się na rozwiązania techniczne i wybiera urządzenia które kiedyś nie istniały, nie były dostępne dla zwykłych ludzi, lub były zbyt drogie...
Cyfrowe projektory kinowe
Organizując własne kino domowe warto przede wszystkim dokładnie zastanowić się nad tym, jaki sprzęt w takiej sytuacji sprawdzi się najlepiej i najbardziej efektywniej. Coraz częściej w takich miejscach zamiast klasycznego telewizora umieszczany...
Co to jest projektor interaktywny
Od pewnego czasu projektory multimedialne stały się bardzo popularne na rynku elektronicznym. Te nowoczesne urządzenia znalazły szerokie zastosowanie nie tylko w domu, ale także w warunkach biurowych, na salach konferencyjnych czy szkolnej...

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.